sobota, 25 czerwca 2011

Wybory Miss Dolnego Śląska`91
Finał konkursu Miss Dolnego Śląska`91 odbył się 23 listopada 1990 r. w kawiarni  hotelu "Wrocław" we Wrocławiu. W historii był to jedenasty finał, ale ten miał luksusową oprawę i elitarny charakter. Zainteresowanie było ogromne i sprzedano wszystkie bilety na koncert.


Gospodarzami wieczoru byli Małgorzata Kozłowska - Miss Dolnego Śląska 1990 i finalistka Miss Polski`90 oraz Zbigniew Krajewski - prezenter Teleexpressu.
Atrakcję artystyczną stanowili: Beata Kozidrak (tym razem bez zespołu Bajm), radziecki zespół rockowy "O`kaj" oraz Andrzej Waligórski.
Jako gość specjalny przybyła Miss Polski`90 Ewa Szymczak.
Trzynastoosobowemu jury przewodniczył Ryszard Szamborski.


Wyniki:

IV Wicemiss - Monika Szydłowska z Wrocławia, studentka AWF;
III Wicemiss - Agnieszka Ostropolska z Wrocławia;
II Wicemiss - Iwona Lechowicz ze Złotoryi;
I Wicemiss i Miss Publiczności - Małgorzata Rutkowska z Jeleniej Góry;

Miss Dolnego Śląska`91 - 18-letnia Agnieszka Kotlarska z Wrocławia, uczennica IV klasy L.O., mająca zamiar kontynuować naukę na germanistyce, pracująca już jako modelka.

Miss otrzymała w nagrodę TV i zestaw srebrnej biżuterii.Po wyborach odbył się bal połączony z dyskoteką.

Miss została automatycznie finalistką konkursu Miss Polski`91, a I Wicemiss - półfinalistką, zakwalifikowała się następnie do finału.
Agnieszka Kotlarska - bezkonkurencyjna od początku


Początkowo Agnieszka Kotlarska została zdyskwalifikowana z ubiegania się o tytuł najpiękniejszej Dolnoślązaczki za niestawienie się na obowiązkowej sesji zdjęciowej. Jednak tłumaczenia, przeprosimy i niewątpliwy urok Agnieszki złagodził złe humory organizatorów i warunkowo została dopuszczona do udziału.
Ciąg dalszy znamy wszyscy - w lipcu`91 korona Miss Polski w Sopocie, dwa miesiące później korona Miss International w Japonii. A potem kariera Top modelki w Nowym Jorku.

Regionalny finał organizowała Agencja Artystyczna "Elita", Biuro Miss Polski "Missland" oraz "Słowo Polskie". Regionalnym przedstawicielem Misslandu był prawnik, Jarosław Ś. Wkrótce zostali oni parą z Agnieszką, a potem wzięli ślub. Mieli córeczkę Patrycję.
Agnieszka Kotlarska z mężem i córeczką
Finał Miss Polski`91. Od lewej Sabina Plamitzer, Joanna Grodzka i I Wicemiss Dolnego Śląska`91 Małgorzata Rutkowska.Miss Dolnego Śląska`90 Małgorzata Kozłowska na finale Miss Polski`90 zakwalifikowała się do Top10. Na zdjęciu z nr 13, obok Ewa Szymczak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz