sobota, 2 lutego 2013

Wybory Miss Polonia 2012

 24 lipca podczas ćwierćfinału w Białymstoku wybrano 32 półfinalistki konkursu Miss Polonia 2012 zobacz .

27 lipca miał miejsce półfinał Miss Polonia 2012, na którym wyłoniono 17 finalistek czytaj więcej. 
Podczas gali z pełnienia obowiązków Prezesa Biura Miss Polonia oficjalnie zrezygnowała Elżbieta Wierzbicka. Jej obowiązki jako Dyrektor Generalny przejęła Małgorzata Herde, dotychczasowy menedżer Miss Polonii Rozalii Mancewicz i Marceliny Zawadzkiej.
W 2012 r. o koronę walczyło ostatecznie 19 finalistek, wyłonionych w regionalnych eliminacjach oraz castingach organizowanych w kraju. Zobacz: półfinał


Nr 1. Renata Kłodowska – woj. podkarpackie
Nr 2. Ira Watwat – woj. lubelskie (zdyskwalifikowana)
Nr 3. Monika Domaszewska – woj. pomorskie
Nr 4. Paulina Stelmasińska – woj. pomorskie
Nr 5. Żaneta Płudowska – woj. mazowieckie, Miss Ziemi Siedleckiej zobacz ,
Nr 6. Paulina Mróz – woj. dolnośląskie
Nr 7. Żaklina Gnarowska – woj. zachodniopomorskie
Nr 8. Patrycja Dorywalska – woj. lubuskie
Nr 9. Dominika Rynkiewicz – woj. warmińsko-mazurskie
Nr 10. Natalia Piguła – woj. łódzkie
Nr 11. Anna Markowska – woj. małopolskie
Nr 12. Joanna Wiśniewska – woj. pomorskie
Nr 13. Aleksandra Szczęsna – woj. mazowieckie, II Wicemiss Polonia Ziemi Radomskiej zobacz ,
Nr 14. Marta Dymek - woj. pomorskie, przegląd OPEN
Nr 15. Katarzyna Oracka - woj. mazowieckie, przegląd OPEN
Nr 16. Paula Zajkowska – woj. podlaskie
Nr 17. Nelly Kvist – Miss Polonii of Sweden
Nr 18. Oliwia Bartkowiak – woj. pomorskie
Nr 19. Kamila Moraczewska – Miss Polonia Irlandii,
Nr 20. Paulina Krupińska - dzika karta


Finalistki rozpoczęły zgrupowanie przygotowujące 18 stycznia w hotelu Hyatt w Warszawie foto ze zgrupowania  pod okiem nowego w tej edycji sztabu fachowców. Wraz ze zmianą Zarządu zostały również zmienione wiekowe już atrybuty konkursu - logo i korona.

Prezentacje kandydatek: tutaj. Oficjalne zdjęcia kandydatek: tutaj
Finalistki Miss Polonia 2012 promują gminę Mielnik tutaj.
Finalistki w Pytaniu na śniadanie: tutaj. Konferencja prasowa 30 stycznia: zobacz relację. 

Kilka dni przed finałem z grona finalistek została usunięta reprezentantka Lubelszczyzny za nieprzestrzeganie regulaminu.

Na finałowe rozstrzygnięcie i zapowiedzianą nową erę konkursu czekano z wielkim zainteresowaniem.

Gala miała miejsce w 2 lutego 2013 r. w studiu ATM w Warszawie.
Widzów powitali Edyta Herbuś i Maciej Kurzajewski na okrągłej scenie, która miała trzy zejścia.


Edyta Herbuś i Maciej Kurzajewski

Prezentacje na scenie:

- Edyta Górniak, która zaśpiewała przebój Metalliki "Nothing Else Matters" zobacz video;- pierwsza prezentacja dziewczyny ubranych w suknie marki Betti Design zobacz video


- występ w kostiumach bikini SHE zobacz video

Na scenie poślizgnęła się i upadła upadła kandydatka z nr 14, a dwie inne omal się nie zderzyły.Pierwsza z prawej Żaneta Płudowska
-  ogłoszenie finałowej dwunastki zobacz video.
W tym gronie znalazły się : Renata Kłodowska (1), Monika Domaszewska (3), Paulina Stelmasińska (4), Żaneta Płudowska (5), Paulina Mróz (6), Patrycja Dorywalska (8), Dominika Rynkiewicz (9), Natalia Piguła (10), Aleksandra Szczęsna (13), Katarzyna Oracka (15), Kamila Moraczewska (19), Paulina Krupińska (20).

Wybór Top12 był zaskoczeniem, ponieważ odpadło kilka finalistek zaliczanych do faworytek, jak Paulina Zajkowska, Marta Dymek czy Oliwia Bartkowiak.

- występ zespół Afromental zobacz video ,

- finalistki z Top12 w prezentacji w kombinezonach Betti Design "moda miejska" zobacz video,Paulina Krupińska- wybór Top5. W gronie najpiękniejszych pięciu Polek znalazły się: Żaneta Płudowska,  Katarzyna Oracka, Aleksandra Szczęsna, Patrycja Dorywalska i Paulina Krupińska.

- Edyta Górniak śpiewa "Consequences" zobacz video

- Marcelina Zawadzka żegna się z koroną zobacz video

- prezentacja finałowej piątki w sukniach wieczorowych Macieja Zienia zobacz video

- seria pytań od jury zobacz video.


Finałowa piątka w sukniach Macieja Zienia: Żaneta Płudowska, Paulina Krupińska, Patrycja Dorywalska, Katarzyna Oracka i Aleksandra SzczęsnaW jury znaleźli się: Bogna Sworowska II wicemiss Miss Polonia 1987, bizneswoman,  Maciej Zień - projektant, Maciej Wróblewski – kreator fryzur, Witold Szmanda – trener osobisty, Iza Grzybowska - fotografka, Małgorzata Herde – dyr. Generalny Miss Polonia,Tomasz Kocewiak – makijażysta, Jacek Rozenek - aktor, Kamila Szczawińska – top modelka, Zbigniew Bartman - gwiazda polskiej kadry w siatkówkę, Mistrz Europy i ligowy Mistrz Świata, członek kadry na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, Kate Rozz, Sylwia Olech - zastępca red. naczelnej magazynu Party.


- Edyta Górniak wykonuje "Like a natural woman"


Po zaśpiewaniu dwóch wersów nasza diva zaliczyła wpadkę: No i Państwa reakcja wspaniale mnie rozproszyła. Nie pamiętam teraz tekstu. Koniec świata na żywo w telewizji. Spróbujmy jeszcze raz.
W oczekiwaniu na werdykt: Aleksandra Szczęsna i Patrycja Dorywalska
Ostatecznie przyznano trzy tytuły:


II Wicemiss Polonia 2012 - Aleksandra Szczęsna z Radomia, II Wicemiss Ziemi Radomskiej 2012 zobacz wybory;
I Wicemiss Polonia 2012 - Żaneta Płudowska z Siedlec, Miss Polonia Ziemi Siedleckiej 2012 zobacz;I Wicemiss Polonia 2012 Żaneta PłudowskaMiss Polonią 2012  została faworytka Paulina Krupińska z Warszawy.

MISS POLONIA 2012 PAULINA KRUPIŃSKA
Do zdobyciu korony nowa Miss Polonia powiedziała:  
Niesamowite szczęście. Bardzo dziękuję wszystkim widzom za oddane głosy. Ja miałam tak naprawdę inną faworytkę, moją współlokatorkę Kamilkę. Dlatego gdyby wczoraj ktoś powiedział, że na mojej głowie będzie korona to bym nie uwierzyła.

 
Za tytuł odebrała nagrody: voucher od marki Betti Design, kolekcję walizek Roncato, sesję zdjęciową do jednej z kampanii serwisu złotewyprzedaze.pl. Główną nagrodą było białe auto Hyundai Veloster. Wszystkie uczestniczki otrzymały bukiety kwiatów od EuroFlorist.

Koronacja: zobacz video .


Miss Polonia zasiadła również za kółkiem wygranego auta, które wystawione było na widowni.Na widowni uwagę zwracała na siebie Katarzyna Pakosińska, była gwiazda Kabaretu Moralnego Niepokoju ubrana w dziwny czarny strój zobacz
Z kolei Edyta Górniak zszokowała schodząc do fotoreporterów po koncercie i pozując przy tzw. ściance ubrana tylko w koc spięty klamrą do włosów Chanel zobacz.
- Po wszystkich emocjach sceny nie chciałam falban i cekinów, zeszłam więc w zwykłym kocu, spiętym klamrą do włosów. Spontan, jak gdyby tak - poinformowała gwiazda na Facebooku.


Paulina Krupińska wystąpiła nazajutrz w Pytaniu na śniadanie: video oraz odebrała auto od producenta.Paulina Krupińska z wykształcenia jest pedagogiem, a dokładnie animatorem społeczno - kulturowym po Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od dziewięciu lat pracuje jako modelka. Występowała w reklamach. Jej największą pasją jest sport, a w szczególności freeride na rowerze w polskich górach. Marzy o zjeździe z wulkanu na wyspie Maui na Hawajach. Planuje też zrobić kurs paralotniarski. Ma na swoim koncie tytuły III Wicemiss Polski Nastolatek 2003 i Foto Model Poland 2004. Aby dostać się do finału wysłała zgłoszenie do magazynów "Flesz" i "Party". Pokonała ostatecznie 10 dziewczyn zaproszonych na finałowy casting. Dzięki temu zdobyła dziką kartę.

Brała udział w wyborach Miss Universe 2013, których finał miał miejsce 9 grudnia w Moskwie. Podczas zgrupowania cieszyła się wielkim zainteresowaniem, ale nie weszła nawet do półfinałowej szesnastki. Została jednak wybrana Miss Photogenic, otrzymała nagrodę pieniężną 1000 $ oraz liczne propozycje modelingu i reklamowe (m. in. pokazy Tony`ego Warda w Paryżu i Nowym Jorku, zaproszenie na olimpiadę w Soczi jako gość honorowy).Żaneta Płudowska jest od 8 lat tancerką Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach zobacz występ. Jest wielokrotną Mistrzynią i wicemistrzyni Polski, Europy i Świata w tańcu. Uczy się w ostatniej klasie szkoły muzycznej 2. stopnia w klasie gitary. Pracuje jako modelka. Reprezentantka Polski na Miss International 2014.

Strona www: Żaneta Płudowska
Aleksandra Szczęsna zobacz i tutaj jest studentką Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Prowadzi blog lifestylowy.Jest modelką zobacz tutaj

Aleksandra Szczęsna wzięła udział w konkursie Miss Earth 2013 (finał 7 grudnia 2013), gdzie została sklasyfikowana w Top8 oraz zdobyła tytuły: Miss Photogenic, Best in Resort Wear oraz Miss Boardwalk zobacz. i tutaj.

Katarzyna Oracka reprezentowała polskie barwy w konkursie Miss International 2013 - finał 17 grudnia 2013, bez sukcesu.

Jako modelki pracują: Katarzyna Oracka, Paulina Mróz, Patrycja Dorywalska, Dominika Rynkiewicz, Natalia Piguła, Anna Markowska, Joanna Wiśniewska, Marta Dymek, Paula Zajkowska, Kamila Moraczewska, Oliwia Bartkowiak, Nelly Kvist.


Wywiad z Katarzyną Oracką: tutaj. i tutaj .
Wspomnienia Renaty Kłodowskiej: tutaj.
Wspomnienia Oliwii Bartkowiak: tutaj .
Wywiad z Nelly Kvist: tutaj.

Udział w konkursach międzynarodowych:

9 listopada - finał Miss Universe w Crocus City Hall w Moskwie (Rosja). Polskę reprezentowała Miss Polonia 2012 Paulina Krupińska zobacz tutaj . Od początku zgrupowania była zaliczana do grona faworytek do korony, ale nie weszła do TOP16. Otrzymała jednak nagrodę Miss Photogenic oraz propozycje udziału w prezentacjach mody i reklamach.
Suknie przygotowane na konkurs : tutaj. Oficjalny profil Pauliny Krupińskiej na stronie Miss Universe: tutaj. Bieżąca relacja i zdjęcia ze zgrupowania: tutaj .Po powrocie w Pytaniu na śniadanie Paulina Krupińska opowiedziała o swojej przygodzie z Miss Universe 2013 tutaj.

7 grudnia - finał konkursu Miss Earth (Pasay City, Filipiny). O punkty dla Polski walczyła II Wicemiss Polonia 2012 Aleksandra Szczęsna relacja. Podczas zgrupowania zdobyła tytuły: Best in Resort Wear (jedno z 5 wyróżnień w kategorii strojów plażowych), Miss Photogenic (w swojej grupie), Ms. Broadwalk. Na koncercie finałowym weszła do finałowej ósemki.


Polka pierwsza z prawej


17 grudnia - finał konkursu Miss International 2013 (Tokyo, Japonia). Polską delegatką była Katarzyna Oracka, Top 5 Miss Polonia 2012 relacja, bez sukcesu.

14 grudnia - finał konkursu Miss Intercontinental 2013 (Magdeburg, Niemcy), w którym udział wzięła Natalia Piguła, Top 10 Miss Polonia 2012. Polka uplasowała się w Top15 relacja.

11 listopada - finał konkursu Miss International 2014 w Tokio. Polską delegatką była I Wicemiss Polonia 2012 Żaneta Płudowska, która ostatecznie nie znalazła się w finałowym Top10 foto. Kreacje przygotowane na konkurs: zobacz i tutaj .


29 listopada- finał Miss Earth 2014 w Chinach. Z Polski przybyła Patrycja Dorywalska finalistka Top 5 Miss Polonia 2012 foto. Zgrupowanie: zdjęcia.  Polka zdobyła brązowy medal w kategorii "stój kąpielowy" podczas zgrupowania.


Tytuł Alicja 2013 dla najlepszej polskiej delegatki na zagranicznym konkursie w plebiscycie portalu Globmiss zdobyła Aleksandra Szczęsna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz