sobota, 2 lutego 2013

Wybory Miss Polonia 2012


Eliminacje

Kandydatki zostały wytypowane w regionalnych eliminacjach oraz castingach organizowanych w kraju. Podczas ćwierćfinału w Białymstoku 24 lipca wybrano 32 półfinalistki, natomiast 27 lipca miał miejsce półfinał Miss Polonia 2012, na którym wyłoniono 17 finalistek.
 
Podczas gali z pełnienia obowiązków Prezesa Biura Miss Polonia oficjalnie zrezygnowała Elżbieta Wierzbicka. Jej obowiązki jako Dyrektor Generalny przejęła Małgorzata Herde, dotychczasowy menedżer Miss Polonii Rozalii Mancewicz i Marceliny Zawadzkiej.


Finalistki
Nr 1. Renata Kłodowska – woj. podkarpackie
Nr 2. Ira Watwat – woj. lubelskie (zdyskwalifikowana)
Nr 3. Monika Domaszewska – woj. pomorskie
Nr 4. Paulina Stelmasińska – woj. pomorskie
Nr 5. Żaneta Płudowska – woj. mazowieckie, Miss Ziemi Siedleckiej
Nr 6. Paulina Mróz – woj. dolnośląskie
Nr 7. Żaklina Gnarowska – woj. zachodniopomorskie
Nr 8. Patrycja Dorywalska – woj. lubuskie
Nr 9. Dominika Rynkiewicz – woj. warmińsko-mazurskie
Nr 10. Natalia Piguła – woj. łódzkie
Nr 11. Anna Markowska – woj. małopolskie
Nr 12. Joanna Wiśniewska – woj. pomorskie
Nr 13. Aleksandra Szczęsna – woj. mazowieckie, II Wicemiss Polonia Ziemi Radomskiej zobacz
Nr 14. Marta Dymek - woj. pomorskie, przegląd OPEN
Nr 15. Katarzyna Oracka - woj. mazowieckie, przegląd OPEN
Nr 16. Paula Zajkowska – woj. podlaskie
Nr 17. Nelly Kvist – Miss Polonii of Sweden
Nr 18. Oliwia Bartkowiak – woj. pomorskie
Nr 19. Kamila Moraczewska – Miss Polonia Irlandii,
Nr 20. Paulina Krupińska - dzika karta


Finalistki rozpoczęły zgrupowanie przygotowujące 18 stycznia w hotelu Hyatt w Warszawie foto ze zgrupowania. Wraz ze zmianą Zarządu zostały również zmienione atrybuty konkursu - logo i korona.

Finalistki Miss Polonia 2012 promują gminę Mielnik tutaj.
Konferencja prasowa 30 stycznia: zobacz relację. 

Kilka dni przed finałem z grona finalistek została usunięta reprezentantka Lubelszczyzny za nieprzestrzeganie regulaminu.

Na finałowe rozstrzygnięcie i zapowiedzianą nową erę konkursu czekano z wielkim zainteresowaniem.

Finał
Gala miała miejsce w 2 lutego 2013 r. w studiu ATM w Warszawie.
Widzów powitali Edyta Herbuś i Maciej Kurzajewski na okrągłej scenie, która miała trzy zejścia.


Edyta Herbuś i Maciej Kurzajewski

Prezentacje na scenie:

- Edyta Górniak, która zaśpiewała przebój Metalliki "Nothing Else Matters" zobacz video;- pierwsza prezentacja dziewczyny ubranych w suknie  zobacz video


- występ w kostiumach bikini zobacz video
Pierwsza z prawej Żaneta Płudowska
-  ogłoszenie finałowej dwunastki zobacz video.
 
W tym gronie znalazły się : Renata Kłodowska (1), Monika Domaszewska (3), Paulina Stelmasińska (4), Żaneta Płudowska (5), Paulina Mróz (6), Patrycja Dorywalska (8), Dominika Rynkiewicz (9), Natalia Piguła (10), Aleksandra Szczęsna (13), Katarzyna Oracka (15), Kamila Moraczewska (19), Paulina Krupińska (20).


- występ zespół Afromental zobacz video ,

- finalistki z Top12 w prezentacji w kombinezonach "moda miejska" zobacz video,Paulina Krupińska- wybór Top5. W gronie najpiękniejszych pięciu Polek znalazły się: Żaneta Płudowska,  Katarzyna Oracka, Aleksandra Szczęsna, Patrycja Dorywalska i Paulina Krupińska.

- Edyta Górniak śpiewa "Consequences" zobacz video

- Marcelina Zawadzka żegna się z koroną zobacz video

- prezentacja finałowej piątki w sukniach wieczorowych zobacz video

- seria pytań od jury zobacz video.


Finałowa piątka: Żaneta Płudowska, Paulina Krupińska, Patrycja Dorywalska, Katarzyna Oracka i Aleksandra SzczęsnaW jury znaleźli się: Bogna Sworowska II wicemiss Miss Polonia 1987, bizneswoman,  Maciej Zień - projektant, Maciej Wróblewski – kreator fryzur, Witold Szmanda – trener osobisty, Iza Grzybowska - fotografka, Małgorzata Herde – dyr. Generalny Miss Polonia,Tomasz Kocewiak – makijażysta, Jacek Rozenek - aktor, Kamila Szczawińska – top modelka, Zbigniew Bartman - gwiazda polskiej kadry w siatkówkę, Mistrz Europy i ligowy Mistrz Świata, członek kadry na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, Kate Rozz, Sylwia Olech - zastępca red. naczelnej magazynu Party.

- Edyta Górniak wykonuje "Like a natural woman"


Po zaśpiewaniu dwóch wersów nasza diva zaliczyła wpadkę: No i Państwa reakcja wspaniale mnie rozproszyła. Nie pamiętam teraz tekstu. Koniec świata na żywo w telewizji. Spróbujmy jeszcze raz.W oczekiwaniu na werdykt: Aleksandra Szczęsna i Patrycja Dorywalska
Ostatecznie przyznano trzy tytuły:


II Wicemiss Polonia 2012 - Aleksandra Szczęsna z Radomia, II Wicemiss Ziemi Radomskiej 2012 zobacz wybory;
I Wicemiss Polonia 2012 - Żaneta Płudowska z Siedlec, Miss Polonia Ziemi Siedleckiej 2012 zobacz;I Wicemiss Polonia 2012 Żaneta Płudowska


Miss Polonią 2012  została wybrana faworytka Paulina Krupińska z Warszawy.

MISS POLONIA 2012 PAULINA KRUPIŃSKA
Do zdobyciu korony nowa Miss Polonia powiedziała:  

Niesamowite szczęście. Bardzo dziękuję wszystkim widzom za oddane głosy. Ja miałam tak naprawdę inną faworytkę, moją współlokatorkę Kamilkę. Dlatego gdyby wczoraj ktoś powiedział, że na mojej głowie będzie korona to bym nie uwierzyła.

 
Za tytuł odebrała nagrody: voucher, kolekcję walizek, sesję zdjęciową do jednej z kampanii serwisu sprzedaży. Główną nagrodą było białe auto Hyundai Veloster, wystawione było na widowni.
Wszystkie uczestniczki otrzymały bukiety kwiatów.

Koronacja: zobacz video.
Na widowni uwagę zwracała na siebie Katarzyna Pakosińska, była gwiazda Kabaretu Moralnego Niepokoju ubrana w dziwny czarny strój zobacz
Z kolei Edyta Górniak zszokowała schodząc do fotoreporterów po koncercie i pozując przy tzw. ściance ubrana tylko w koc spięty klamrą do włosów zobacz.
- Po wszystkich emocjach sceny nie chciałam falban i cekinów, zeszłam więc w zwykłym kocu, spiętym klamrą do włosów. Spontan, jak gdyby tak - poinformowała gwiazda na Facebooku.


Paulina Krupińska wystąpiła nazajutrz w Pytaniu na śniadanie: video oraz odebrała auto od producenta.


Paulina Krupińska z wykształcenia jest pedagogiem, animatorem społeczno - kulturowym po Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od dziewięciu lat pracuje jako modelka, występowała w reklamach. Jej największą pasją jest sport, a w szczególności freeride na rowerze w polskich górach. Marzy o zjeździe z wulkanu na wyspie Maui na Hawajach. Planuje też zrobić kurs paralotniarski. Ma na swoim koncie tytuły III Wicemiss Polski Nastolatek 2003 i Foto Model Poland 2004. Aby dostać się do finału wysłała zgłoszenie do magazynów "Flesz" i "Party". Pokonała ostatecznie 10 dziewczyn zaproszonych na finałowy casting. Dzięki temu zdobyła dziką kartę.
Żaneta Płudowska była od wielu lat tancerką Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach zobacz występ. Jest wielokrotną Mistrzynią i wicemistrzyni Polski, Europy i Świata w tańcu. Uczy się w ostatniej klasie szkoły muzycznej 2. stopnia w klasie gitary. Pracuje jako modelka.Aleksandra Szczęsna zobacz i tutaj to studentka Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.Jest modelką zobacz tutaj

Katarzyna Oracka reprezentowała polskie barwy w konkursie Miss International 2013 - finał 17 grudnia 2013, bez sukcesu.


Wywiad z Katarzyną Oracką: tutaj.

Wspomnienia Oliwii Bartkowiak: tutaj .


Udział w konkursach międzynarodowych

Paulina Krupińska - Miss Universe 2013 (finał 9 grudnia w Crocus City Hall w Moskwie) foto. Podczas zgrupowania cieszyła się dużym zainteresowaniem, ale nie weszła nawet do półfinałowej szesnastki. Została jednak wybrana Miss Photogenic, otrzymała nagrodę pieniężną 1000 $ oraz liczne propozycje modelingu i reklamowe (m. in. pokazy Tony`ego Warda w Paryżu i Nowym Jorku, zaproszenie na olimpiadę w Soczi jako gość honorowy).

 Aleksandra Szczęsna - Miss Earth 2013 (7 grudnia 2013 w Pasay City, Filipiny) -Top8 oraz tytuły: Miss Photogenic, Best in Resort Wear oraz Miss Boardwalk zobacz i tutaj.


Katarzyna Oracka - Miss International 2013 (finał 17 grudnia 2013, Tokyo, Japonia), bez sukcesu.
Żaneta Płudowska - Miss International 2014 (11 listopada 2012 w Tokio, bez sukcesu.


Żaneta Płudowska

Natalia Piguła - Miss Intercontinental 2013 (14 grudnia 2013, Magdeburg, Niemcy) - Top 15

Patrycja Dorywalska - Miss Earth 2014 (29 listopada 2014 w Chinach) foto. Polka zdobyła brązowy medal w kategorii "stój kąpielowy" podczas zgrupowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz