środa, 18 listopada 2015

Wybory Miss Polonia 2013 - 2014
Koncert finałowy Miss Polonia w 2013 r. nie doszedł do skutku i został przeniesiony najpierw na luty, potem czerwiec a ostatecznie na koniec grudnia 2014 r. (jako Miss Polonia 2014) a finalistki edycji Miss Polonia 2013 uzyskały status finalistek Miss Polonia 2014.
Grupa finalistek edycji 2013 została wybrana głównie podczas zamkniętych castingów w październiku i listopadzie, kilka jest laureatkami wyborów regionalnych. Do nich dołączyło 5 laureatek konkursów regionalnych z 2014 r. (wyłonionych 15 września 2014 r. na castingu) i komplet 25 kandydatek miał się zaprezentować w grudniu 2014r.

21 maja - oficjalna prezentacja kandydatek do korony Miss Polonia 2014 w Hali Expo XXI w Warszawie foto.

Prezentacja finalistek Miss Polonia 2014 w Pytaniu na śniadanie 21 maja 2014 r.:
 itvp/Youtube.comFinalistki Miss Polonia 2014

1 Karolina Pajączkowska – woj. łódzkie. Miss Polonia Studentek 2011, Top15 na Miss Exclusive of the World 2012, finalistka Miss Intercontinental 2011, modelka, brała udział w programie Top Model w 2011, wystąpiła w trzech telewizyjnych reklamach. Studentka dziennikarstwa i komunikacji na UW, pracowała w korporacji konsultingowej więcej info i foto, foto oficjalne.
2 Martyna Nakielska – woj. mazowieckie. Absolwentka kierunku bezpieczeństwo narodowe, studentka zarządzania i modelka foto, foto oficjalne.
3 Paulina Ploch - Niemcy. Finalistka Miss Warszawy 2012, gdzie zdobyła tytuł Miss Make Up.Modelka foto oficjalnefoto.
4 Jolanta Romaniuk – woj. kujawsko-pomorskie. Ukończyła szkołę muzyczną, studiuje zarządzanie foto oficjalne.
5 Paulina Starosielec – woj. małopolskie. Modelka, studentka Europeistyki foto, foto oficjalne.
6 Sabina Kontor – woj. podkarpackie. Studentka zarządzania  foto oficjalne
7 Agata Bryl – woj. łódzkie. Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2013 wywiad i foto, foto oficjalne.
8 Ewelina Szoka – woj. warmińsko - mazurskie. Miss Polonia Olsztyna 2012, nauczycielka jęz. angielskiego foto, foto oficjalne.
9 Marta Pałucka – woj. pomorskie. Studentka gospodarki przestrzennej na UW foto oficjalne.
10 Karolina Suchenek – woj. podlaskie. Studentka prawa na UW i strażak OSP foto, foto oficjalne.
11 Dominika Walo – woj. mazowieckie. Studentka zarządzania foto oficjalne.
12 Sandra Kalinowska – woj. zachodniopomorskie. Studentka kosmetologii, modelka wywiad i foto, foto oficjalne.
13 Marta Wyczyńska – woj. kujawsko-pomorskie. Modelka foto oficjalne
14 Małgorzata Guzowska – woj. mazowieckie. Studentka zarządzania, modelka zobacz, foto oficjalne.
15 Edyta Zając – woj. łódzkie. Pracuje jako modelka od 12 lat, znana z wybiegów m.in. Paprockiego&Brzozowskiego, La Mania, Bohoboco, brała udział w reklamie perfum Kenzo zobacz, marek Wólczanka, Douglas zobacz, Gatta, Bourjois Paris, Papillon, Avon i innych foto, foto oficjalne.

16 Klaudia Szychowicz –woj. łódzkie. Modelka i barmanka zobacz, foto oficjalne.
17 Magdalena Glińska – woj. dolnośląskie, stewardessa linii Ryanair zobacz, foto oficjalne.
18 Patrycja Pochmara – woj. mazowieckie. Studentka socjologii na SGGW, modelka foto, foto oficjalne.
19 Milena Wojno – woj. mazowieckie. Ukończyła zarządzanie, pracuje w branży finansowej, modelka foto, foto oficjalne.
20 Zuzanna Butryn – woj. podkarpackie. Modelka foto, foto oficjalne.

21 Paulina Wilkiewicz - woj. mazowieckie. Modelka foto.

22 Katarzyna Włodarek - woj. Łódzkie. I Wicemiss Województwa Łódzkiego, 2014 studentka UM we Wrocławiu foto.
23 Magdalena Małochleb - woj. Małopolskie. Miss Polonia Krakowa 2014 foto  i tutaj.

24 Angelika Majewska - woj. Lubelskie. II Wicemiss Polonia Województwa Lubelskiego 2014 foto.
25 Magdalena Wesołowska - woj. Śląskie. II Wicemiss Polonia Województwa Śląskiego 2014 foto i tutaj , Miss Silesia Fashion Day foto . Studentka Politechniki Śląskiej.

Niestety, koncert w grudniu 2014 r. również nie doszedł do skutku i miał zostać przeprowadzony w pierwszych miesiącach 2015 r w Hali EXPO XXI w Warszawie. Kolejna data nie została dotrzymana.

Ostatecznie jak poinformowano na konferencji 17 listopada 2015 zostały połączone konkursy Miss Polonia i Miss Polski w jeden pod nazwą "Miss Polski"; Sabina Kontor, Milena Wojno, Magdalena Wesołowska, Magdalena Małochleb, Jolanta Romaniuk, Angelika Majewska zasiliły grono finalistek Miss Polski 2015.

Wg kolejnego oświadczenia Biura Miss Polonia z dnia 4 grudnia 2015 r. współpraca z konkursem Miss Polski zostaje zerwana, Miss Polonia Paulina Krupińska nie przekaże korony 6 grudnia lecz zostanie zorganizowany odrębny konkurs Miss Polonia w 2016 roku.

W kwietniu 2016 r. pojawiła się informacja o zmianie dyrektora w BMP oraz oświadczenie o tym, że po przerwie konkurs Miss Polonia powraca i w 2016 r. na pewno zostanie przeprowadzony finał.Informacje prasowe

11 kwietnia 2016 r:
 
Szanowni Państwo,
Z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy organizację Konkursu Miss Polonia 2016!
Po krótkiej przerwie najstarszy i najbardziej prestiżowy narodowy konkurs piękności w Polsce powraca. W drugiej połowie tego roku poznamy Najpiękniejszą Polkę, która będzie reprezentowała nasz kraj w świecie i przejmie koronę Miss z rąk Pauliny Krupińskiej.
Za organizację i realizację wyborów Miss Polonia odpowiedzialna jest Agencja IGO-ART, wieloletni Partner Biura Miss Polonia oraz organizator Konkursu na szczeblu regionalnym jak i ogólnopolskim.
Miss Polonia to najbardziej prestiżowy i najstarszy narodowy konkurs piękności w Polsce. Organizowany od 1929r. jest także jednym z najstarszych na świecie z niezwykłą historią, którą przez lata tworzą najpiękniejsze Polki. Ze względu na wielką wartość, tradycję i siłę wyborów Miss Polonia postanowiliśmy podjąć się realizacji Konkursu w najbliższych latach.
Jesteśmy pewni, że tegoroczna edycja Konkursu będzie wyjątkową, a nowa Miss Polonia będzie godnie nosić koronę Najpiękniejszej Polki rozsławiając nasz kraj na arenie międzynarodowej.
Więcej informacji na temat organizacji Konkursu i poszczególnych jego etapów podamy wkrótce.
Z pozdrowieniami,
Jagoda Piątek – Włodarczyk
Dyrektor Konkursu Miss Polonia


 

4 grudnia 2015 r:

Organizator konkursu Miss Polonia, Biuro Miss Polonia sp. z o.o. kilka miesięcy temu podjął decyzję o rozpoczęciu współpracy z organizatorem konkursu Miss Polski, Nowa Scena sp. z o.o. w ramach przygotowania wspólnej gali w grudniu 2015r. Zdecydowaliśmy o połączeniu sił i stworzeniu jednego wspólnego konkursu, który wyłaniałby jedną najpiękniejszą Polkę.
Dla nas jako Miss Polonia fundamentalnym warunkiem współpracy, był fakt stworzenia nowego wspólnego konkursu, który w pełni zachowałby istnienie naszej marki i z dumą korzystał z naszej wieloletniej tradycji Miss Polonia. Wraz z Miss Polski mieliśmy zostać pełnoprawnymi partnerami, gdzie żadna z nazw nie jest wiodąca. W ramach podpisanej umowy zgodziliśmy się na stworzenie znaku graficznego dla nowego konkursu, który prezentowałby nasze logotypy bez faworyzowania żadnego z nich.
Niestety warunki umowy nie zostały wypełnione przez fimę Nowa Scena sp. z o.o. W dniu 17 listopada odbyła się konferencja prasowa promująca nowy konkurs, łączący oba dotychczasowe, ale pod nazwą Miss Polski co dla nas było zaskoczeniem. Jest to niedopuszczalne. Nie zgadzamy się na nazywanie i promowanie wspólnego konkursu mianem Miss Polski, z wyeliminowaniem Miss Polonia. Nie zgadzamy się na zapomnienie o tak długiej historii najstarszego polskiego konkursu piękności i jednego z najstarszych na świecie. Nie zgadzamy się na to, aby Miss Polonia została wchłonięta przez konkurs konkurencyjny, do czego taki zabieg prowadzi. Na współpracę zgodziliśmy się na zasadach partnerskich.
W związku z powyższym oficjalnie informujemy, że Miss Polonia rezygnuje z dalszej współpracy z organizatorem finału Miss Polski, a gala finałowa, która odbędzie się 6 grudnia w Krynicy, nie będzie wydarzeniem oficjalnie powiązanym z Miss Polonia. Jest nam przykro, że Miss Polski nie dotrzymało warunków umowy.
Jesteśmy bardzo wdzięczni obecnej Miss Polonia Paulinie Krupińskiej za wsparcie i wyjątkowo godne reprezentowanie naszego konkursu od 2012r. Uważamy, że dzięki swojej urodzie i osobowości odniosła ogromny sukces. W związku z powyższym oświadczeniem, Paulina nie pojawi się na gali Miss Polski, a koronę przekażę nowowybranej Miss Polonia. Dołożymy wszelkich starań, aby mimo trudności, które spotkały nas w ostatnich latach zorganizować finał w nadchodzącym roku.19 listopada 2014 r.:

Niestety mimo zaawansowanych przygotowań i ogromnego wkładu całego zespołu tworzącego konkurs Miss Polonia, z przyczyn od nas zupełnie niezależnych telewizyjny finał nie może odbyć się w planowanym terminie 20 grudnia. Gala finałowa podczas której wybrana zostanie Miss Polonia 2014, odbędzie się w pierwszych miesiącach 2015 roku. Powodem jest nagła rezygnacja reżysera gali na 6 tygodni przed datą emisji.

W związku z niezwykle trudną sytuacją w jakiej niespodziewanie postawione zostało Biuro Miss Polonia, jak i zaangażowani w projekt sponsorzy gali, a przede wszystkim finalistki, rozpoczęliśmy natychmiastowe działania mające na celu doprowadzić do jak najszybszej emisji gali z nowym reżyserem. Zarząd Miss Polonia wraz z partnerem strategicznym Daily Polska komunikował od początku roku stworzenie nowej jakości konkursu i danego słowa dotrzymamy. Finał będzie wydarzeniem bardziej modowym, podczas którego finalistki zaprezentują się na wybiegu w kolekcjach min. najpopularniejszych polskich projektantów. Gala finałowa będzie emocjonującym widowiskiem pełnym multimediów i doskonałych artystów. Wszystkich sympatyków konkursu uprzejmie prosimy w tej chwili o cierpliwość i wyrozumiałość. Więcej informacji na temat nowej daty emisji finału w telewizji podamy tak szybko jak będzie to możliwe.7 kwietnia 2014 r.:

Biuro Miss Polonia uprzejmie informuje, że mając na uwadze dobro konkursu zarząd podjął decyzję o połączeniu finałów Miss Polonia 2013 i 2014. W związku z tą decyzją wspólny finał pod nazwą Miss Polonia 2014 odbędzie się na przełomie listopada-grudnia bieżącego roku i emitowany będzie na antenie TVP2.
Pomimo zaawansowanych przygotowań do finału 2013 planowanego na koniec maja, zdecydowaliśmy się na połączenie obu finałów w jeden. Dzięki tej decyzji nowo wybrana Miss panować będzie okrągły rok, a następne edycje naszego konkursu będą odbywać się pod koniec każdego kolejnego roku.
Jako, że aktualnie trwają finały wyborów regionalnych Miss Polonia, do grona obecnych finalistek dołączy kilka nowych. Ich listę ogłosimy bliżej naszego finału. W najbliższych dniach zaczniemy prezentować sylwetki finalistek i na bieżąco informować o kolejnych etapach przygotowań do finału konkursu Miss Polonia 2014.
W tym roku konkurs obchodzi jubileusz 85-lecia. Dołożymy wszelkich starań, aby tegoroczna gala finałowa została zrealizowana na najwyższym poziomie, a większa ilość czasu z pewnością wpłynie pozytywnie na dopracowanie jej w każdym detalu.
Wielu sympatyków Miss Polonia, zwracało się do nas z tym pomysłem w ciągu ostatnich miesięcy. Wierzymy zatem, że decyzja ta spotka się z aprobatą miłośników konkursu.
6 marca 2014 r.:
Biuro Miss Polonia z dużą przyjemnością informuje, że nowym Dyrektorem Generalnym Miss Polonia został Michał Marciniak, mający duże doświadczenie w organizacji prestiżowych wydarzeń medialnych min. pokazów mody czołowych polskich projektantów. Natomiast funkcję Dyrektor ds. Organizacji Finału objęła Elżbieta Wierzbicka.
Nowy zarząd zadba o profesjonalizm, jakość i rozwój marki Miss Polonia.
Aktualnie trwają intensywne przygotowania do finału konkursu Miss Polonia 2013, które idą sprawnie i bezproblemowo. Gala finałowa odbędzie się na przełomie maja / czerwca 2014 roku. O konkretniej dacie poinformujemy w ciągu najbliższych dni.
28 stycznia 2014 r.:
Szanowni Państwo, Drodzy Fani
Mając na celu najwyższy poziom Gali Finałowej Miss Polonia 2013, która miała się odbyć 15 lutego 2014r. w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, postanowiliśmy przesunąć jej termin. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i będziemy Państwa informować na bieżąco w kwestiach przygotowań do finału. Liczymy na Państwa wyrozumiałość. 

Zarząd Biura Miss Polonia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz