środa, 22 czerwca 2011

Wybory Miss Ziemi Radomskiej`89

Miss Ziemi Radomskiej`89 wybrano w styczniu 1989r. w hali "Broni" (obecnie MOSiR). Wcześniej, na zgrupowaniu przed wyborami, uczestniczki wybrały Agnieszkę Angelo na "Miss Zgrupowania".

Jury finałowego koncertu przewodniczył dyrektor Teatru Powszechnego Mirosław Kustra, w jury zasiadła też m. in. Joanna Gapińska. Jurorskie gremium liczyło łącznie 10 osób.
Koncert prowadzili: Anna Wanda Głębocka i Janusz Budzyński.
W garderobie pomagały Miss ubiegłoroczne uczestniczki - Miss Ziemi Radomskiej`88 Irena Załęcka i Monika Mróz.

Po pierwszej, zbiorowej prezentacji finalistek w sukniach, na scenie pojawili się artyści - duet Marek i Lusia, Krzysztof Stroiński i Kazimierz Kowalski.
W drugim wyjściu pretendentki do tytułu przedstawiły się i mówiły o swoich zainteresowaniach. Prezentacja kandydatki z nr 4, dwudziestoletniej słuchaczki Studium Medycznego, Agnieszki Angelo, budzi największy aplauz widowni. Potem znowu przerywnik artystyczny - na scenie pojawiają się Bogusław Mec i Maciej Damięcki.
Następne wyjście w kostiumach kąpielowych, a po nim długa przerwa i głosowanie publiczności na kartonikach do głosowania, które można kupić za 200 zł.  Urna w numerem 4 jest wprost oblegana.- Coś ty zrobiła? - strofuje jakiś mężczyzna kobietę, która wrzuciła kupon do urny opatrzonej numerem osiem.
-Mówiłem ci, że do "czwórki", do "czwórki"! Muszę teraz kupić nie dwa, a cztery głosy, żeby wyrównać jej straty.
Przed ostatecznym werdyktem na scenę weszli jeszcze raz artyści - Irena Jarocka, Halina Frąckowiak i Jerzy Oficerski.

Na scenę wychodzi w końcu przewodniczący jury i ogłasza, że wszystkie główne tytuły - Miss Ziemi Radomskiej`89, Miss Publiczności i Miss Obiektywu zdobywa "czwórka" czyli Agnieszka Angelo z Radomia.  Tytuły Wicemiss otrzymują Agnieszka Głuch i Daniela Krawczyk.

Po koronacji uroczysta kolacja w restauracji "Tramp". Serca wszystkich panów na sali podbija urocza ciocia Miss - pani Barbara.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz