sobota, 25 czerwca 2011

Wybory Miss Podbeskidzia`96Wybory Miss Podbeskidzia`96 zaplanowano na 10 lutego 1996 r.
Na scenie pokazało się 12 pretendentek do tytułu: Dorota Chromik, Izabella Czyrny, Diana Danielczyk, Monika Danel, Joanna Guziur, Gabriela Kamińska, Anna Kania, Agnieszka Mima, Ilona Mlost, Iwona Slósarczyk, Hanna Wala, Alicja Wende.


Przygotowywały się one pod okiem Elżbiety Barwickiej-Pichety oraz Piotra Grzesiaka.
Widowisko reżyserowała Lucyna Grabowska-Górecka. Prezentacje odbyły się w rytm muzyki rodem z Dzikiego Zachodu. Wystąpiły też gwiazdy stylu country, zespoły Tomka Szweda i Gang Marcela, grupy taneczne Paka i Stefa Country oraz dzieci z bielskich Jarzębinek.
Koncert prowadził Korneliusz Pacuda.
Jury obradowało pod przewodnictwem aktora Henryka Talara.


Lista przyznanych tytułów była imponująca:

Miss Country -Hanna Wala,
Miss Osobowości - Hanna Wala,
Królowa eteru (Radia Delta) - Agnieszka Mima,
Miss Gracji - Agnieszka Mima,
Miss Elegancji - Alicja Wende,
Miss Sponsorów - Alicja Wende,
Miss Kroniki Beskidzkiej - Dorota Chromik,
Miss Foto - Anna Kania,
Miss Dziennikarzy - Anna Kania,
Miss Publiczności - Anna Kania,
IV Wicemiss Podbeskidzia - Hanna Wala,
III Wicemiss Podbeskidzia - Agnieszka Mima z Bielska Białej,
II Wicemiss Podbeskidzia - Dorota Chromik z Bielska Białej,

I Wicemiss Podbeskidzia - Anna Kania, 20-letnia bielszczanka, studentka Szkoły Głównej Handlowej.

Miss Podbeskidzia`96 została Alicja Wende, uczennica Bielskiej Szkoły Menedżerów. Koronę otrzymała z rąk ustępującej Agaty Dworniczak, w towarzystwie Jadwigi Flank.Piątka najpiękniejszych na wyborach Miss Podbeskidzia`96

Za główny tytuł Alicja Wende otrzymała warte 3,5 tys. dolarów stypendium w Prywatnej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Bielsku-Białej oraz konia wierzchowego.
Na laureatki czekało też mnóstwo innych nagród: futra, kosmetyki, wełniane koce, kołdry, zestawy toreb i walizek, sprzęt radiowo-telewizyjny, zestawy mebli, kursy komputerowe, wizyty w salonach  fryzjerskich, kosmetycznych i fitness.

Kolejny etap to półfinały Miss Polonia`96, do których zakwalifikowała się cała wyróżniona piątka.

Półfinał z udziałem 37 półfinalistek z całego kraju odbył się w Domu Muzyki w Bielskim Centrum Kultury. Koncert reżyserowała i prowadziła Lucyna Grabowska-Górecka. Scenariusz zakładał prezentacje kandydatek wg motywu "12 godzin z życia kobiety". Kandydatki wyszły na scenę siedmiokrotnie - m. in. w bieliźnie nocnej, w strojach sportowych, kąpielowych i sukniach własnego pomysłu.

Wyłoniono 18 finalistek, a w ich gronie znalazła się I Wicemiss Podbeskidzia`96 Anna Kania. Zdobyła ona również wyróżnienia: Miss Publiczności, Miss Dziennikarzy i Miss Elegancji.

Miss Podbeskidzia`96 Alicja Wende nie uczestniczyła w półfinale z powodu kontuzji nogi, której nabawiła się w trakcie kąpieli w rzece. Rekompensując jej ten pech organizatorzy zagwarantowali jej miejsce w półfinale za rok. Jednak na eliminacjach się nie pojawiła. Również na jubileuszu dziesięciolecia konkursu Miss Podbeskidzia w 1998 r. zastąpiła ją Anna Kania.
Pojawiła się jednak na dwudziestoleciu konkursu. A przyjechała wtedy z Austrii, gdzie mieszka na stałe.

Przygotowując się do koncertu finałowego Miss Polonia`96 Anna Kania schudła 7 kg. W trakcie zgrupowania była starościną grupy. Na finale w PKiN w Warszawie Anna Kania  otrzymała szarfę III Wicemiss. Reprezentowała potem Polskę na międzynarodowych konkursach: Miss Baltic Sea`97 i World Miss University`96, ale bez sukcesów.


Anna Kania

1 komentarz: