środa, 22 czerwca 2011

Wybory Miss Mazowsza`83Po pierwszych eliminacjach 26 maja 1983 r. w Teatrze Buffo w Warszawie, wybory Miss Mazowsza`83 odbyły się 24 czerwca w Sali Kongresowej. Jako pierwsze lokalne wybory, w założeniu miały być imprezą modelową dla innych regionów. Finał reżyserował Wowo Bielicki.


Początkowo zainteresowanie imprezą rozreklamowaną na licznych plakatach w Warszawie było słabe. Pomogło dopiero zaproszenie na wybory grupy Lady Pank i bilety rozeszły się wtedy w stu procentach. Większość publiczności stanowiła jednak młodzież, która nie była zainteresowana wyborami, lecz czekała na występy swoich idoli. Prezentacje kandydatek obrzucane zaś były niewybrednymi komentarzami przy akompaniamencie wrzasków, gwizdów i tupań. Organizatorzy za kulisami drżeli, by któraś z kandydatek nie załamała się.

Kandydatki oceniali: Piotr Stawicki, Stanisław Cejrowski, Wowo Bielicki, Krzysztof Materna, Andrzej Pągowski, Janusz Sobolewski.

Pretendentki do tytułu wystąpiły w sukienkach a potem w bikini.


Zwyciężczyni zostaje wybrana przez jury większością głosów, natomiast przy dwóch kolejnych nazwiskach jest remis. Zostaje więc ogłoszony remis ze wskazaniem.

Miss Mazowsza`83 zostaje Violetta Jankowska z Warszawy, słuchaczka policealnego Studium Hotelarsko-Turystycznego.
Tytuł I Wicemiss otrzymuje Iwona Kołodziej, kosmetyczka z Warszawy a  II Wicemiss - warszawianka Jolanta Kochan, uczennica zaocznego LO.

Jako że organizatorom nie udało się zdobyć tronu, w tym charakterze wystąpiła... huśtawka. Nowo wybranej Miss trudno było na niej utrzymać równowagę.


 Miss Mazowsza`83 Foto: J. Taran
 Zwyciężczynie miały otrzymać w nagrodę wycieczki zagraniczne, ale podobno nie wszyscy fundatorzy wywiązali się z zobowiązań.

Wszystkie trzy laureatki zostały finalistkami konkursu Miss Polonia`83. Jolanta Kochan zajęła w nich trzecie miejsce i zdobyła tytuł Miss Toto (Totalizatora Sportowego).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz