piątek, 24 czerwca 2011

Wybory Miss Matka i Córka

Wybory Miss Matka i Córka`91


Przebrnąwszy pomyślnie półfinał w Pile, na estradzie Teatru Polskiego w Poznaniu zaprezentowało się parami dwanaście uczestniczek – matka z córką – w strojach sportowych koktajlowych, wieczorowych i plażowych własnego pomysłu. Choć uczestniczki liczyły na pełen luz i dobrą zabawę, wybory zostały zaplanowane bardzo poważnie, na wzór konkursu „Miss Polonia” czy innych prestiżowych konkursów, rekrutujących modelki. Stawką był czerwony mały fiat.

Od lewej: trzecia-czwarta Joanna Fabian z mamą, siódma-ósma Ewa Szymczak z mamą.
Z prawej: pierwsza-druga Elżbieta Adamska i Magdalena Górska, które zajęły trzecie miejsceWystąpiły: Grażyna Szymczak i Ewa Szymczak, Elżbieta Fabian i Joanna Fabian, Elżbieta Adamska i Magdalena Górska, Arleta Adam i Magdalena Adam, Krystyna i Alicja Jarczyńskie, Sylwia Nebeluk i Andżelika Nebeluk.


Joanna Fabian, startując w konkursie, miała już na koncie tytuł Mistrzyni Polski juniorów w szpadzie, jak na osobę pochodzącą z rodziny o tradycjach sportowych przystało – tata grał w młodości w piłkę, a mama trenowała lekkoatletykę. Wraz z mamą Elżbietą zajęły drugie miejsce w konkursie na najpiękniejszą matkę i córkę, a wcześniej w półfinale zdobyły nagrodę publiczności. Zachęcona sukcesami Joanna wzięła następnie udział w wyborach Miss Wielkopolski, które wygrała i dostała się do finału Miss Polski`91.Tam, 19 lipca 1991r. otrzymała tytuł Miss Publiczności, a następnie reprezentowała Polskę na wyborach Miss Europe`92.

Joanna Fabian (z prawej) z mamą ElżbietąKiedy Łodzianka Ewa Szymczak zdobyła koronę Miss Polski`90, do Ewy Szymczak z Poznania dzwoniono z gratulacjami. Traktując sukces podwójnej imienniczki za dobry omen, i z nadzieją, że „historia lubi się powtarzać”, Poznanianka wraz z mamą postanowiły wziąć udział w ogłoszonych wyborach „Miss Matka i Córka”. Licealistka Ewa i dyplomowana pielęgniarka Grażyna (41 lat) miały identyczne wymiary : 96x68x96! Liczyły na miejsce w finałowej trójce, ale o wygranej nawet nie marzyły. To one jednak zgarnęły główną pulę.Ewa Szymczak i Grażyna Szymczak
Ewa Szymczak pracowała następnie jako modelka m. in. na targach Poznańskich i u Grażyny Hase, a w 1992 r. została uznana za Modelkę roku. Pięć lat później powróciła do konkursowych szranek, wygrała wybory Miss Wielkopolski i dostała się do półfinału Miss Polonia`97. Nie przeszła jednak sita eliminacyjnego do finału.


Miss Wielkopolski`97 Ewa Szymczak z Poznania

Kolejne edycje konkursu Miss Matka i Córka odbywały się w Łodzi.


***

W 2011 r. - wygrały Anna i Kinga Olejnik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz