środa, 22 czerwca 2011

Wybory Miss Dolnego Śląska`87

Finał Miss Dolnego Śląska`87 miał miejsce 28 lutego w Lubinie, zorganizowany przez Dom Kultury "Żuraw". O tytuł ubiegało się 19 pretendentek.

Rok wcześniej wybory odbyły się w Hali Sportowej, która przeżyła oblężenie chyba największe  w historii. Natomiast w 1987 r. było spokojnie, a bilet (za kwotę dwukrotnie wyższą niż  rok wcześniej) można było zakupić 5 minut przed imprezą.

W jury znalazła się m. in. Maria Wadecka II Wicemiss Polonia`86. Obrady jury były bardzo burzliwe.

Na scenie wstąpił kabaret "Elita oraz zespół "Bolter".


Tytuł Miss Dolnego Śląska`87 oraz Miss Publiczności został przyznany Małgorzacie Sajdak z Wrocławia.
 Na kolejnych miejscach uplasowały się: Violetta Szczęsna z Wałbrzycha i Lucyna Gajlewicz z Jeleniej Góry.

W nagrodę Miss zdobyła pralkę automatyczną i wczasy nad morzem, I Wicemiss - radiomagnetofon, a II Wicemiss -  magnetofon.Miss Dolnego Śląska`87 Małgorzata Sajdak została finalistką konkursu Miss Polonia`87. Zasłynęła dzięki intensywnemu dopingowi przeprowadzonemu przez własną rodzinę, która jeździła za nią z transparentami do każdego miasta, gdzie odbywały się koncerty promocyjne finalistek. Nie udało jej się jednak zasilić grona finałowej piątki. Była bohaterką telewizyjnego reportażu o konkursie. Jej rodzina prowadziła interesy modystyczne, a ona sama projektowała ślubne nakrycia głowy.Małgorzata Sajdak 


II Wicemiss Dolnego Śląska`87 Lucyna Gajlewicz z Zielonej Góry, uczennica Zespołu Szkół Medycznych przygotowywała się do zawodu pielęgniarki. Dyplom zdobywała równolegle z przygotowaniami do finału Miss Polonia`87.
Wystartowała w konkursie dzięki siostrze: "Nie miałam wyjścia. Po prostu zapisała mnie i powiedziała, że jestem na liście. Początkowo nawet nie traktowałam tego poważnie. Później pomyślałam, że może być fajna zabawa."
Na krajowym finale w Operze Leśnej została wybrana III Wicemiss Polonia`87. Wzięła potem udział w przeglądzie modelek New Model Today we Włoszech, gdzie uzyskała wyróżnienie.


Lucyna Gajlewicz


Małgorzata Sajdak i Lucyna Gajlewicz na finale Miss Polonia`87.

1 komentarz:

  1. a I-sza Vice Miss? dlaczego o niej nikt nie napisał?

    OdpowiedzUsuń