sobota, 25 czerwca 2011

Międzynarodowe wybory Miss Wakacji`94
Wybory Miss Wakacji organizowane były od 1985 r. w Ustroniu, a od 1992 r. nosiły miano międzynarodowych ze względu na udział dziewcząt zza południowej granicy. Z czasem kandydatki przyjeżdżały z bardziej odległych, wręcz egzotycznych zakątków.


7 sierpnia 1994 r. w amfiteatrze pokazało się 12 panien. Miały kilka wejść - w sukniach ślubnych, w strojach sportowych, w strojach kąpielowych, eleganckiej bieliźnie - body i na koniec w sukniach wieczorowych własnego pomysłu.
Koncert prowadzili Jerzy Skoczylas i Leszek Niedzielski z kabaretu "Elita".
Artystyczne wsparcie stanowili: Bob Jazz Band z Krakowa, Renata Świerczyńska, Hanna Banaszak, Krystyna Prońko oraz Tania i Martina z Czech.
W jury znaleźli się Dariusz Bandoła z Kroniki Beskidzkiej, wiceburmistrz Tadeusz Duda oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Rekreacji UM Danuta Koenig.

Główny tytuł Miss Wakacji`94 przyznano Magdalenie Pęcikiewicz z Żywca.

W nagrodę otrzymała antenę satelitarną, komplet kieliszków kryształowych, kosmetyki i tygodniowy pobyt w Hiszpanii.

I Wicemiss i Miss Publiczności została Marlena Górczyńska z Łodzi. Nagrodzono ją rowerem górskim i kosmetykami. Tytuł II Wicemiss wraz z  maszyną do szycia, suknią ślubną i kosmetykami przyznano Dagmarze Jankowskiej ze Skoczowa.

Koronę nowej Miss przekazała ubiegłoroczna triumfatorka - Dagmara Kukla z Górek Wielkich.


Na finale Miss Polonia`94 w Sali Kongresowej znalazły się aż trzy panie - Dagmara Kukla, Magdalena Pęcikiewicz i Marlena Górczyńska. Dagmara Kukla została wcześniej w marcu wybrana III Wicemiss Podbeskidzia`94 i Miss Foto.

Sukces osiągnęła Magdalena Pęcikiewicz - została I Wicemiss Polonia`94, Miss Gracja i Miss Foto. Po drodze zgarnęła wiele mniejszych tytułów jak Miss Gazety Żywieckiej, Miss Kroniki Beskidzkiej, Miss Tygodnika Motor. Łącznie miała 16 szarf.
Siedemnastą szarfę zdobyła na wyborach Miss Słowianka`95 na  Białorusi - została I Wicemiss.
Reprezentowała też polskie barwy na wyborach Miss Universe`95.


Magdalena Pęcikiewicz na Miss Universe`95


W szkole była sumienną, prawie piątkową uczennicą. Zawsze uśmiechnięta, zodiakalny Lew.


Magdalena Pęcikiewicz


Źródła: Gazeta Ustrońska, Panorama.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz