sobota, 25 czerwca 2011

Julia Kowalska na World Miss University`96Julia Kowalska I Wicemiss Polonia`96 była studentką V roku filozofii na Akademii Teologii Katolickiej.
23 października 1996 r.  wzięła udział w koreańskim konkursie World Miss University`96. Podróż do Azji była spełnieniem jej marzeń. W konkursie brało udział 50 dziewczyn z całego świata. Atmosfera była niezwykle przyjacielska. Polka mieszkała z Miss Tajwanu.
W Seulu paradowała w sukni z epoki napoleońskiej, białej przetykanej złotą nitką. Następnie w stroju kąpielowym. Do tańca miała sukienkę krótką na cieniutkich ramiączkach. Na koniec pokazów założyła suknię wieczorową własnego projektu z ciemnofioletowego aksamitu.
Kandydatki dodatkowo wystąpiły w sukniach ślubnych oraz w strojach koreańskich.Uczestniczki konkursu musiały popisać się swoimi zdolnościami. Polka wraz ze Słowaczką zaśpiewały "Szła dzieweczka do laseczka".

Za tytuł I Wicemiss Polka otrzymała półtora tysiąca dolarów.

Zapytana po powrocie czy  nie krępuje jej udział w konkursach, w których atutem nie jest umysł lecz ciało, odpowiedziała:  
Krąży obiegowa opinia, że konkurs piękności, nawet jeśli nie ośmiesza dziewczyny, to na pewno spycha ją do roli lalki. Ale wszystko zależy od konkursu. Akurat World Miss University stawia na ogólny wizerunek kobiety. Zwyciężczyni ma być wzorem dziewczyny współczesnej, wykształconej, nie tylko zadbanej, ale też perfekcyjnie znającej języki, znającej się na kulturze, sztuce, polityce, umiejącej się znaleźć w dzisiejszym skomplikowanym świecie. Czy jest w tym coś niewłaściwego?
 


Julia Kowalska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz