sobota, 25 czerwca 2011

Wybory Miss Polonia`90


 W 1990 r. konkurs Miss Polonia przechodzi po kierownictwo Piotra Stawickiego. Wcześniejsi organizatorzy tego konkursu rejestrują bowiem spółkę Missland, która zajmuje się odtąd wyborami "Miss Polski".

Miss Polonia`89 Aneta Kręglicka nie pojawia się na wyborach Miss Polonia`90 by oddać koronę lecz miesiąc później koronuje Miss Polski`90 w Sopocie. Zwyciężczyni tego ostatniego konkursu bierze udział w wyborach Miss World, Miss International i Miss Europe. W rękach Biura Miss Polonia pozostaje licencja na udział w Miss Universe.

 

Wybory regionalne do konkursu Miss Polonia`90:
Miss Mazowsza`90 została Kamila Rudnik, I Wicemiss Joanna Michalska a II Wicemiss Katarzyna Mikulska.Wszystkie zasiliły grono krajowych kandydatek Miss Polonia zobacz foto .

Miss Dolnego Śląska`90 wybrano Lidię Żukowską.

Miss Ziemi Gdańskiej została Izabela Świtała z Rumii, a Wicemiss Anna Waśkiewicz i Dorota Zimerman.Na półfinale 6 maja w Jeleniej Górze, z grupy 28 wyłoniono 7 finalistek -  Katarzynę Milewską, Joannę Michalską, Dorotę Zimerman, Agnieszkę Eminowicz, Katarzynę Cholewiak, Agnieszkę Pacyk i Iwonę Kowalską.
Łącznie wraz ze zwyciężczyniami regionalnymi do finału zakwalifikowano 19 dziewcząt, które przygotowywały się do finału w Jadwisinie nad Zalewem Zegrzyńskim. Plener miał miejsce 26 maja nad Zalewem Zegrzyńskim, wizytówki kręcono w Pałacu w Wilanowie.Koncert finałowy odbył się 2 czerwca 1990r. w PKiN w Warszawie.

W jury zasiadły m. in. Magdalena Jaworska i Beata Tyszkiewicz, która ukoronowała nową Miss.
Miss Polonia`89 Aneta Kręglicka nie pojawiła się na finale lecz koronowała miesiąc później Miss Polski`90.
W 1990 r. przygotowano nową, bardziej nowoczesną, srebrną koronę, którą pozostałą do 2011 r. przechodnim trofeum.

Nagrodą dla Miss Polonii był Mercedes 190 D z maksymalnym wyposażeniem.

Na pierwszym planie Joanna Michalska, tuż za nią Lidia Żukowska, a z nr 17 Katarzyna Cholewiak

Kandydatki zaprezentowały się w kolekcji sportowej "El`Dorado", sukniach wieczorowych Beaty Jarmołowicz, sukienkach koktajlowych Uty Szczerby oraz dwukrotnie w kostiumach kąpielowych (raz z melonikami).
Finałowa piątka dziewcząt miała do odegrania improwizowaną scenkę z Wiktorem Zborowskim, który grał męża wracającego nad ranem do domu, a one oczekującą żonę. Wbrew wcześniejszym obawom Wiktora Zborowskiego (jednym z rekwizytów był wałek do ciasta!), panie okazały się wyrozumiałe, z wyjątkiem Katarzyny Cholewiak, która zachowała się jak przysłowiowa zazdrosna żona. Otrzymała ona potem największe brawa od publiczności.
Późniejsza zwyciężczyni, Joanna Michalska, zapytała tylko: "Co dzisiaj tak wcześnie, kochanie?"


Przyznane tytuły komplementarne:

Miss Publiczności - Joanna Michalska,
Miss Gracja - Joanna Michalska,
Miss Elegancja - Joanna Michalska.Miss Foto - Anna Kamińska z Olsztyna, I Wicemiss Warmii i Mazur`90 zobacz


IV Wicemiss - Katarzyna Cholewiak z Bielska-Białej, uczennica liceum eksternistycznego, pracująca jako modelka,
III Wicemiss - Katarzyna Górska, uczennica LO ze Słupska, Miss Ziemi Koszalińskiej`90 zobacz
II Wicemiss - Dorota Zimerman, uczennica LO z Gdańska-Wrzeszcza, II Wicemiss Ziemi Gdańskiej`90;
I Wicemiss - Lidia Żukowska, Miss Dolnego Śląska`90, uczennica Studium Fizjoterapii z Jeleniej Góry.

Na przekór pluralizmowi zapanowała jednomyślność widowni i jury  - tytuł Najpiękniejszej przyznano Joannie Michalskiej z Warszawy, przygotowującej się do kariery śpiewaczki, która wzięła udział w konkursie by oswoić tremę.


Koronacja: tutaj .
IV Wicemiss Katarzyna Cholewiak, I Wicemiss Lidia Żukowska, Miss Polonia`90 Joanna Michalska, II Wicemiss Dorota Zimerman, III Wicemiss Katarzyna Górska.
Po koronacji odbył się bal koronacyjny w hotelu "Forum". Pierwszy walc z Joanna Michalską wygrał na licytacji mieszkaniec Austrii za 1100 $. Kwotę przekazano na cele charytatywne.


Miss Polonia`90 Joanna Michalska była studentką Akademii Muzycznej w Warszawie, którą ukończyła w 1992 r. Zagrała w filmie muzycznym "Ernestyna". Obecnie śpiewa w warszawskim Teatrze Wielkim.

Wzięła udział w wyborach Miss Intercontinental`90 w Nigerii (weszła do Top 5)  i 17 maja 1991  w Miss Universe`91 w Las Vegas.
Miss Polonia`90 Joanna Michalska. 
Jej hobby to malowanie pejzaży. Miała wiele indywidualnych wystaw obrazów. 

W 2005 r. wstąpiła do Samoobrony RP. W 2006 r. startowała w wyborach samorządowych do Rady Miasta Warszawa, a w 2007 r. r do Sejmu. Warto zaznaczyć, że szefem warszawskiej Samoobrony w latach 2005 - 2007 był Grzegorz Tuderek, dawny prezes Budimexu, sponsor i juror konkursu Miss Polonia`90, przez wiele lat związany z konkursem Miss Polonia.

Wspomnienia Joanny Michalskiej: tutaj .


I Wicemiss Lidia Żukowska z Jeleniej Góry wzięła udział w finale konkursu Dziewczyna Roku`91, gdzie zajęła drugie miejsce.
Lidia Żukowska była główną faworytką konkursu

 


Finalistka konkursu Agnieszka Eminowicz, studentka filologii polskiej na UMSC w Lublinie, odniosła sukces na wyborach World Miss University`90 zdobywając tytuł Miss University of Europe. Została potem dyrektorem agencji modelek  "Eastern Models" (oficjalne przedstawicielstwo na Polskę i Ukrainę agencji Ford Models).

1 komentarz:

  1. Czy one teraz też na tych konkursach piękności tez tak dają dupy jak za czasów Misslandu i mafii Pruszkowskiej???????

    OdpowiedzUsuń